475 603 390

Nonstop linka pomoci

475 511 811

Domácí násilí

Tlačítko pro zcela anonymní kontakt s IC Ústí nad Labem

Terénní krizový tým

V žádné situaci nezůstanete sami: 475 603 390

Odborná psychosociální krizová pomoc v případech mimořádných životních situací, živelných katastrof či hromadných neštěstí (např. povodně, havárie, hromadná dopravní neštěstí, aj.).

Pro koho je služba vhodná?

Služba je určena jednotlivcům, kteří potřebují pomoci s překonáváním následků nečekané mimořádné události, příbuzným či známým, kteří jsou se zasaženým v kontaktu, svědkům či lidem, kteří událost způsobili nebo za ní cítí vinu, starostům a zastupitelům obcí, aj.

Jak terénní pomoc probíhá?

  1. V rámci osobního pohovoru vám poskytneme prostor pro vyjádření emocí. Podpoříme vaše vlastní kompetence a pomůžeme vám aktivizovat vaše síly. Společně s vámi mapujeme, co zvládnete sami, případně s pomocí vašich blízkých.
  2. Soustředíme se na vaše potřeby a společně s vámi tvoříme plán na další dny. Ke všem vašim dotazům přistupujeme s úctou a plnou vážností. 
  3. Poskytneme vám informace o možnostech pomoci. 
  4. Pomůžeme vám při řešení záležitostí spjatých s odstraňováním následků událostí a zprostředkujeme vám kontakty na navazující služby, instituce a organizace.
  5. Spojíme se s místní komunitou (například se starosty a zastupiteli obce) a společně projednáme kroky, které vám mohou pomoci.
  6. V případě úmrtí pomáháme se zajištěním pietního aktu (pomoc s přípravou a podporou při vzpomínce na zesnulé).

Přímý kontakt

Naše centra

Přehled center, která poskytují tyto služby.

Napište nám

Na emaily je odpovídáno do 5ti pracovních dní od odeslání. Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů.